новини ровесника

1
Ігор Побер наступає на п’яти двом лідерам парламентської гонки

2
«Реваншистів зупинять лише ті, хто має досвід», — Володимир В’ятрович

3
Поки батьки займалися своїми справами: поїзд збив 3-річну дитину

4
Подача заяв в університети: все, що потрібно знати

5
Володимир Іванишин: Маю чіткий план щодо підняття пенсій і зарплат

6
Величезна помилка: Комаровський зруйнував міф про небезпечне захворювання

7
Ігор Побер: Ми маємо допомагати захисникам фінансово, але скасовувати парад в їхню честь теж не варто

8
Любов і присяга: п'ять десантників покликали заміж своїх дівчат (Яскраве відео)

9
Хотіла зробити селфі: нові подробиці звірячого згвалтування 19-річної дівчини

10
З’їзд Аграрної партії обрав Михайла Поплавського лідером партії

Чи можна померти від розбитого серця?

Повідомляє ya-student.com.ua 13.09.2018 19:17

Чи можна померти від розбитого серця?

Фото з мережі Інтернет

У життя є ціна, але вимірюється вона не в тій валюті, про яку зазвичай думають. Давайте будемо чесними: коли мова йде про «ціну», більшість людей сприймає її в матеріальному значенні. Бо ми живемо у світі, коли гроші здатні вирішити практично все. Кохання МОЖЕ коштувати ціни людського життя. Що відбувається з нами, коли руйнуються ланцюги любові?

«Для світу – ви просто людина
Для коханої людини ви – цілий світ».

Том і Рейчел Джонс зустрілися ще в початковій школі. Вони переписувалися під час війни, коли Том був у Франції. Після того, як він повернувся, закохані одружилися, народили п`ятьох дітей і відсвяткували 40-річчя спільного життя. А потім в один день, в номері, де вони жили у будинку для людей похилого віку, подружжя Джонсонів померло. У Рейчел виявили рідкісну інфекцію. Стало зрозуміло, що вона доживає останні дні. Коли діти приїхали до батька і розповіли йому про це, Том більше не зміг заснути. Він провів поруч із дружиною кілька годин і помер на наступний день вранці. Рейчел померла ввечері.

Ця розповідь дуже зворушлива, але не унікальна. Два серця припинили битися разом? Існує багато подібних історій. А смерть від горя – це взагалі шекспірівський сюжет! Емоційне опустошення після смерті коханої людини справді рве серце на частини. Але чи можна від цього померти? Як показує практика, можна! Синдром «розбитого серця» – це діагноз.

На відміну від серцевого нападу, «синдром розбитого серця», або синдром Такоцубо, не є наслідком заблокування артерій. Він викликаний раптовим сплеском гормонів стресу, шоку, в тому числі й адреналіну. При «синдромі розбитого серця» лівий шлуночок здавлюється і приймає досить незвичну форму. Він стає схожим на пастку для восьминогів, яка по-японськи називається «тако-цубо». Саме від цього японського слова і пішла друга назва хвороби. «Повінь» гормонів накриває серце, не даючи йому нормально працювати. Синдром був доданий до європейського списку хвороб у 2006 році на Європейському конгресі кардіологів у Барселоні.

Дослідження з усього світу підтвердили, що люди мають підвищений ризик смерті протягом декількох днів і тижнів після смерті свого чоловіка або дружини. У 2011 році дослідження Гарвардського університету та Університету Яманасі в Токіо підтвердили, що ризик смерті протягом першого півріччя після смерті одного із подружжя збільшується на 41%. Це стосується не лише людей похилого віку. До речі, цей «ефект вдівства» більш поширений серед чоловіків, ніж серед жінок.

Пояснення гендерних відмінностей просте: чоловікам складніше впоратися з утратою. Жінки дбають про чоловіків, господарюють, підтримують їх. Коли вмирає дружина, чоловіки замикаються в собі. Зникає турбота, до якої вони звикли. Привчені з дитинства тримати все в собі і проявляти тільки сильні сторони характеру, вони не можуть зайвий раз говорити про свої проблеми. Від чого страждають ще більше. Сумна статистика суїцидів каже, що чоловіки в чотири рази частіше вдаються до радикальних заходів.

Бережіть одне одного. І пам’ятайте: все, що можна купити за гроші – вже дешево!


Опубліковано : 13.09.2018 19:17

Переглядів 351

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини