Чи загрожує тернополянам вимирання через погану сперму

Повідомляє Високий замок online 28.07.2017 19:15

Чи загрожує тернополянам вимирання через погану сперму

Фото з мережі Інтернет

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків із розвинених країн скоротилася вдвічі

Якщо нічого з цим не робити, людство стане на шлях вимирання, попереджають науковці, інформує ВВС.

Серед причин такого явища науковці назвали хімікати, які входять до складу добрив і пластику, ожиріння, куріння, стрес і малорухливий спосіб життя.

«Майбутнє мене турбує. У перспективі це може спричинити проблеми з репродукцією в цілому та призвести до вимирання людства», — сказав один із авторів дослідження доктор Хагай Левін.

Публікація під назвою Human Reproduction Update базувалася на 200 дослідженнях у Європі, Австралії, Новій Зеландії та Північній Америці. Її підготували Левін із колегами з Єврейського університету в Єрусалимі.

В Азії, Африці і Південній Америці такого спаду не спостерігається, пишуть науковці, але визнають, що мали менше даних із цих регіонів. Левін побоюється, що чоловіків на цих континентах спіткає та ж доля.

«Треба щось робити. Наприклад, краще регулювати застосування хімікатів. І ми просто зобов'язані продовжити боротьбу із зайвою вагою і курінням», — закликає науковець.

Інші науковці в цілому високо оцінюють роботу колег, але дехто вважає їхні висновки поспішними.

«Жодна з подібних публікацій досі не викликала у мене особливої довіри. Але доктор Левін з колегами врахували більшу частину недоліків попередніх досліджень», — сказав професор Аллан Пейсі з університету Шеффілда.

На його думку, робота Левіна є значним кроком вперед, та це лише основа для подальшого вивчення проблеми.

Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/203977-naukovtsi-liudstvu-zahrozhuie-vymyrannia-cherez-pohanu-spermu


Опубліковано : 28.07.2017 19:15

Переглядів 1667

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: