новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

До уваги наших у Польщі: ще раз про умови працевлаштування

Повідомляє ubr.ua 14.07.2017 10:06

До уваги наших у Польщі: ще раз про умови працевлаштування

Фото з мережі Інтернет

Молоді українці продовжують шукати способи виїзду в Європу по безвізу на заробітки, хоча офіційно це і заборонено (дозволяються лише туристичні поїздки). Самий торований маршрут - Польща, де вже живе і трудиться більше 1 млн. Наших співвітчизників.

Незважаючи на те, що польський Сейм нещодавно прийняв закон, який спрощує працевлаштування для сезонних робітників, для тих, хто хоче затриматися в країні довше все ж виникають додаткові труднощі.

Надзвичайний і повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло заявив, що трудова міграція українців до Польщі приносить позитивні результати для обох країн.

Так, зараз можливо працевлаштуватися на роботу по безвізу. Не потрібно оформляти і трудову візу - досить мати біометричний паспорт і запрошення від роботодавця. На таких умовах можна перебувати на території Польщі 90 днів за півроку - як і при туристичному безвізе.

Дана інформація вже є на офіційному сайті прикордонної служби Польщі. Ці умови ідеальні для сезонних працівників, кажуть експерти.

Як розповів СЕО «Befind & North-Ukraine» Костянтин Рудницький, в Польщі немає чіткої законодавчої і правова база контролю за мігрантами. І коли люди в'їжджають туди на роботу, в тому числі сезонну, є можливість залишаються і після закінчення робочої візи, нелегально.

Місцеві поліція, органи праці та прикордонники контролюють незаконне працевлаштування не системно, так що нелегалам, по суті, нічого не загрожує.

Запрошення ж як і раніше можна отримати як безпосередньо від роботодавця, так і при оформленні через кадрове агентство.

Польські роботодавці, що надають роботу на сезон, самі зацікавлені в тому, щоб наплив українських працівників не зменшувався, тому будуть продовжувати видавати запрошення.

Складніше тепер доведеться тим, хто хоче влаштуватися в Польщі на більш тривалий період. З початку липня введені обмеження для агентств з працевлаштування: терміни найму іноземних робітників не повинні перевищувати 18 місяців.

«Раніше обмежень взагалі не було. Постійну роботу шукають на будівництвах, СТО, фірмах-перевізників, в сільському господарстві (в основному великі ферми) », - розповіла UBR.ua адвокат, який співпрацює з польською адвокатською фірмою в якості юриста Ірина Мізіна.

Щоб залишитися більше, ніж на три місяці, українці придумали наступну схему: їдуть по безвізу легально як туристи або в «бізнес-подорож» на 90 днів, і вже на місці отримують дозвіл на роботу. У цьому нашим заробітчанам допомагають польські роботодавці. Головне - не зволікати до останнього.

Таким чином українці цілком можуть легалізувати своє перебування в Польщі довше покладених 90 днів.

«Цей спосіб напівлегальний, але поляки не хочуть втрачати робочу силу, тому, в разі чого виручають своїх підопічних. З одного боку, корупцію в Польщі ніхто не відміняв, з іншого, заробітчан так багато, що перевірити всіх інспекція з праці просто фізично не встигає. Та й відправляють на батьківщину в більшості випадків тільки коли вже сильно проштрафилася - зробиш якесь грубе правопорушення, наприклад », - зауважив у розмові з UBR.ua голова профспілки заробітчан« Трудова солідарність »Віталій Махинько.

При цьому, кажуть експерти, з початку наступного року поляки врегулюють ще один момент, яких полегшить українцям роботу на чужині. Зараз при зміні роботодавця в Польщі, українцеві необхідно подавати документи через свого наймача на перереєстрацію, яка може тривати до декількох тижнів.

Тобто, при зміні роботи українець залишається на деякий час на «пташиних правах». Йому можуть в результаті просто не заплатити за роботу, або при першій же перевірці видворити з країни. З 1 січня наступного року така перереєстрація відбуватиметься практично миттєво, незалежно від дня тижня - онлайн.

«Раніше роботодавець міг взагалі не подавати ці документи, обманюючи працівника. І той фактично не мав ніяких прав, працюючи в Польщі. З наступного року ситуація зміниться в кращу сторону », - додав Махинько.


Опубліковано : 14.07.2017 10:06

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман