Єдину в Україні школу кобзарів можуть закрити

Повідомляє studway.com.ua 19.07.2018 19:15

Єдину в Україні школу кобзарів можуть закрити

Фото з мережі Інтернет

Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва опинився під загрозою закриття.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook актор і режисер Олександр Ігнатуша.

«Закрили єдину в Україні Школу кобзарів у селі Стрітівка, (офіційна назва – Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва). Без попередження (!) викладачів і учнів. Причини наразі не відомі, але факт кричущий. Вчителі й батьки учнів збираються протестувати проти свавілля», – написав Ігнатуша.

Офіційної інформації про закриття педколеджу поки немає. Директорка Світлана Колосовська пояснила, що заклад можуть закрити через недобір студентів.

«У нас проблема з тим, що ми не набрали цього року держзамовлення, жодного учня не прийнято на перший курс. Заяви на вступ подали лише дві особи. Всього зараз у коледжі навчається 21 студент (на всіх курсах – ред.). За такої ситуації виходить, що вартість навчання у перерахунку на одного студента стає дуже високою. Тож постає питання про переведення студентів до інших навчальних закладів», – розповіла Колосовська.

За її словами, керівництво коледжу повідомило про ситуацію, що склалася, Київську ОДА. Там також бачать вихід у переведенні студентів до інших навчальних закладів. Інформувати студентів та їхніх батьків про це адміністрація Стрітівського коледжу тільки почала. Прийняти студентів може Богуславський педколедж. Туди ж, запевняє директорка, можуть перейти й деякі педагоги, які опиняться без роботи.

Учасники гурту «Шпилясті кобзарі», які є випускниками коледжу, записали відео-звернення на підтримку навчального закладу.

Музиканти також запустили флешмоб #ПідтримайКобзарськийКоледж. Вони закликають поширювати інформацію про вступну кампанію, щоб набрати необхідну кількість студентів і не дати школі кобзарів закритися.

Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва – єдиний в Україні музично-педагогічний заклад І рівня акредитації, який готує фахівців за спеціальністю «Народні інструменти».

Фото: unsplash.com.


Опубліковано : 19.07.2018 19:15

Переглядів 276

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: