На Тернопільщині розшукали викрадену львівську ікону 18-го ст. (відео)

Повідомляє mediator.te.ua 06.11.2017 13:15

На Тернопільщині розшукали викрадену львівську ікону 18-го ст. (відео)

Фото mediator.te.ua/

 

Старовинну ікону викрадену на Львівщині днями знайшли у каплиці посеред поля в Бучацькому районі. Дерев’яний образ вирізьблений у 18 столітті зайняв центральне місце у маленькій церкві. Проте ніхто з жителів села Нові Петликівці, поблизу якого споруджена придорожня святиня, не знав, що там з’явився намолений образ. Правоохоронці припускають, тут злочинці переховували ікону, допоки шукали покупця.

– Капличка на окремні села. Люди туди здебільшого навідують влітку, у добру погоду. Відтак не дивно, що ніхто з моїх односельчан не помітив, що в маленькій церквиці знаходиться щось чуже. Про цю знахідку мені повідомили львівські правоохоронці, – розповідаєсільський голова с. Нові Петликівці Тарас Єднак.

Ікона унікальна – фігури вирізьблені з дерева й пофарбовані. Щороку тисячі вірян, які йдуть до відпустового місця у Польщі, складають молитви у невеликому храмі, де зберігається святиня. Сільський голова села Губичі радіє, що образ повернеться додому.

– Ікона пропала з нашої церкви ще 19 жовтня. Самі не знаємо як це сталося і хто на таке здатен. Але тепер поставимо нові, місці замки, щоб вона більше не пропадала, – зауважив сільський голова с. Губичі на Львівщині Василь Івашків.  


Як вдалося знайти ікону аж за триста кілометрів, львівські слідчі поки не розголошують. Після трафунку її обіцяють пильнували ліпше.

 


Опубліковано : 06.11.2017 13:15

Переглядів 441

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: