Напій, що фарбує ракові пухлини, допоможе розпізнати хворобу

Повідомляє studway.com.ua 06.11.2018 11:17

Напій, що фарбує ракові пухлини, допоможе розпізнати хворобу

Фото з мережі Інтернет

Британські вчені досліджують напій, який розфарбовує ракові клітини в рожевий колір і підсвічує їх флуоресцентним світлом.

Відкриття може допомогти хірургам розпізнавати й видаляти агресивні пухлини в головному мозку і мінімізувати ушкодження здорових клітин.

Дослідники Бірмінгемського університету провели експеримент. Пацієнтам запропонували випити хімічну речовину, яка накопичується у клітинах гліоми – найпоширенішої та агресивої пухлини головного мозку. Після цього їм робили операції.

Згідно з результатами, маркер чітко вказував на хворі клітини. Він підсвітив пухлини у 85 з 99 пацієнтів.

Крім того, маркер допомагає хірургу відразу під час операції уточнити діагноз. Завдяки рідині лікар одразу бачить: злоякісна пухлина чи ні.

Наступні тести підтвердили, що у 81 хворого були прогресуючі ракові пухлини. У пацієнтів, в яких не спрацював маркер, ракових клітин не виявили й подальші тести.

Дослідники зазначають, для багатьох хворих на рак дуже важливий час. Тому ця методика допоможе його зекономити і врятувати більше життів.

Офіційно результати дослідження презентують 11 листопада на конференції в Національному науково-дослідному інституті раку в Глазго.


Опубліковано : 06.11.2018 11:17

Переглядів 84

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Новини з тернопільщини