Найбільше підземне озеро України на Тернопільщині досліджують спелеодайвери

Повідомляє www.tenews.org.ua 18.08.2017 22:14

Найбільше підземне озеро України на Тернопільщині досліджують спелеодайвери

Фото з мережі Інтернет

Унікальна печера Оптимістична у Тернопільській області нещодавно відсвяткувала 50 років з дня відкриття. Невеличка спочатку, від 2 км забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу "Циклоп", печера досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових печер вона найдовша у світі.

Розгалуження ходів ретельно виміряні та досягають 260 км. Відкрили її неподалік села Королівка. У свій ювілейний рік печера, яку раніше вважали майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Дослідження велись у напрямку "Північ". Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П'ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера України. Завглибшки 5, а можливо і 6 метрів з кришталево чистою водою, температурою 7 градусів за Цельсієм і площею поверхні біля 500 м кв. Відкрив озеро луцький спелеолог Ігор Троцюк.

За словами дослідника, цей хід зараз можна проходити тільки навколішках протягом двох годин. Вперта праця навесні принесла свої неочікувані результати - раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог "вивалився" на берег недоторканого озера. Це перша така велика водойма у печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності - спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами намагаються пройти озеро під водою. 


Опубліковано : 18.08.2017 22:14

Переглядів 606

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: