Найвищий рівнинний водоспад України 45 років тому оголосили пам’яткою природи

Повідомляє ОДА 22.10.2017 21:19

Найвищий рівнинний водоспад України 45 років тому оголосили пам’яткою природи

Фото з мережі Інтернет

 

Потічок, що живить водоспад витікає з джерела, яке місцеві люди вважають святим і цілющим. Енергетика природи тут зовсім інша – тиха й заспокійлива.

У 1972 році 23 жовтня, з ініціативи тодішньої Тернопільської обласної інспекції з охорони природи, рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради Червоноградський водоспад оголошено гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення площею 0,70 га.

З метою забезпечення державної  охорони унікальної пам’ятки природи, регулювання рекреаційного навантаження на природні комплекси та об’єкти водоспаду управлінням екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації спільно національним природним парком „Дністровський каньйон” і Заліщицькою райдержадміністрацію готуються документи про  включення земельної ділянки із водоспадом до складу парку з передачею у постійне користування. Розширення території парку буде здійснено на підставі  виданого  Указу Президента України.

Нагадаємо, Червоногоро́дський (Джу́ринський) водоспа́д — водоспадгідрологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Назва Червоногородський походить від назви давнього міста Червоногород, яке існувало поруч кілька століть тому. Має штучний характер. Є найвищим рівнинним водоспадом України.


Опубліковано : 22.10.2017 21:19

Переглядів 702

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: