У Збаражі молоді безробітні взялися за бісер

Повідомляє Ровесник Олена Рак 28.08.2017 17:08

У Збаражі молоді безробітні взялися за бісер

Фото Ровесник

 

Чергове засідання молодіжного клубу «РОМБ успіху» відбулося у Збаразькому райцентрі зайнятості. Тема зустрічі: «Зроби своє хобі професією». У заході взяла участь народний майстер та член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Галина Михальська.

Вона розповіла цікаву історію, як захопилася бісероплетінням. Так, у 2004 році, перебираючи речі бабусі, знайшла маленьку краватку з бісеру. Дізналася, що це котильон - робота її прапрабабусі, яку та зробила, як оберіг, чоловікові, який йшов у армією. До слова, спершу котильони дівчата виготовляли для танцю. У хлопців на сорочці зліва був ґудзик. Коли музики оголошували танець, дівчина чіпала прикрасу тому хлопцеві, з яким хотіла танцювати, а хлопець після танцю обов’язково пригощав її цукерками. Були випадки, коли хлопець подобався декільком дівчатам. Тож, мусив перетанцювати з усіма, хто чіпав йому котильони.
 
Ось з того часу пані Галина почала вивчати техніки бісероплетіння: силянки, низанки... Представляла свої роботи на різноманітних виставках та фестивалях.
Присутнім майстриня продемонструвала власні вироби і провела майстер-клас. Безробітні із задоволенням плели ланцюжки методом силяння.


Опубліковано : 28.08.2017 17:08

Переглядів 498

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: