Українці стали рідше їздити за кордон на сезонну роботу

Повідомляє news.finance.ua 20.07.2018 16:51

Українці стали рідше їздити за кордон на сезонну роботу

Фото з мережі Інтернет

Українські працівники стали рідше вирушати за кордон за “сезонними грошима”, оскільки роботи зі збирання овочів і ягід багато і в Україні.

Система оплати така сама, як і скрізь – скільки зібрав, стільки й отримав, а сезон триває до пізньої осені.

При цьому на умови праці працівники теж не скаржаться.

“Не почуваєся рабом, тут ставлення хороше. Мені в перший же день стало погано – мене на поле не відпускали. Відразу в посадку відвели, відразу ліки, відразу викликали лікаря”, – зазначила працівниця Валерія Мішутіна.

Зокрема, на смородині, собівартість якої значно нижча, ніж у чорниці, можна отримати від трьох до семи тисяч гривень.

“Ми їх привозимо на роботу і завозимо з роботи, вчасно, своїм мікроавтобусом. Ми їх в обід годуємо хорошими продуктами власного виробництва, вони можуть вдосталь насититися вітамінною продукцією”, – повідомив директор фермерського господарства Сергій Вахній.

Водночас, українці все більше скаржаться на умови роботи в сусідніх країнах. Зокрема, львів’янин Андрій Ковалишин, який збирав у Польщі лохину, зазначив, що за день роботи і п’ять годин сну він отримав лише 220 гривень. Українець зазначив, що більше туди не поїде.

“Я думав, що трохи легше, і думав, що більше грошей зароблю. Якщо тобі погано, ти йдеш до бригадира, кажеш, що тобі погано – він може тобі не повірити… За найменше порушення українців відразу серйозно штрафують”, – резюмував Ковалишин.


Опубліковано : 20.07.2018 16:51

Переглядів 686

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: