новини ровесника

1
Зайцева і Дронов здивували цинізмом: загрожує новий суд (Фото)

2
Замість млинців з лопати: Росіяни прийшли по безкоштовну смажену картоплю ... з відрами (Фото)

3
Україна переходить на зимовий час в неділю: скільки будемо спати

4
Студенти складали іспити з коробкою на голові

5
Таксист збив на тротуарі дочку олімпійського чемпіона: усі деталі

6
Вихідні дні у листопаді: скільки будуть відпочивати українці

7
Українців атакуватимуть нові віруси грипу: хто під загрозою

8
Нас і так багато всього роз'єднує: MARUV різко висловилася про Євробачення та війну

9
ТОП-10 порад для саморозвитку

10
Проблеми з Кримським мостом призведуть до трагедії: експерт шокував заявою

Україну заполонили фальшиві гроші: як розпізнати підробку

Повідомляє rbc.ua 10.09.2019 09:35

Україну заполонили фальшиві гроші: як розпізнати підробку

Фото з мережі Інтернет

Найбільше в Україні фальшивих купюр номіналом 500 гривень.

Фальшиві банкноти у великій кількості з'явилися в Україні і найчастіше це купюри номіналом 500 гривень зразка 2006 року. Про це повідомили в прес-службі Національного Банку України та пояснили, як відрізнити підробку від справжніх грошей.

В Нацбанку відзначили, що збільшення кількості підроблених банкнот було зафіксовано в серпні. Фальшивки були виготовлені за допомогою струменевого друку з імітацією ультрафіолетової захисту. В основному фальшивомонетники друкували купюри в 500 гривень, а також у 100, 200 та 50 гривень.

Підробки найчастіше збували на касах фастфудів, дрібних торгових точок та на автозаправках. Найчастіше фальшивки виявляли на касах АЗС Київської, Закарпатської, Волинської, Черкаської і Житомирської областях, а також у Києві.

В першу чергу перевірити справжність купюри можна за допомогою тактильного контролю. Фахівці Нацбанку рекомендують перевіряти рельєфність окремих зображень на лицьовій стороні банкноти.

У купюри в 500 гривень є свій особливий секрет – під різними кутами попадання світла на банкноту цифра 500 повинна злегка змінювати колір. За допомогою збільшувального скла можна перевірити купюру на мікротексти. На фальшивках вони відсутні.

Касирам фахівці Нацбанку рекомендують обов'язково обзавестися детекторами для визначення достовірності. При виявленні фальшивої купюри не варто намагатися її також збути, як це зробили фальшивомонетники, так як це тягне за собою кримінальну відповідальність.

В 2019 році було зафіксовано чимало справ, які були заведені на людей за те, що вони, отримавши підроблену купюру номіналом у 200 чи 500 гривень, одразу ж намагалися її збути.


Опубліковано : 10.09.2019 09:35

Переглядів 102

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини