Унікальний іконостас вишитий бісером прикрашає храм на Тернопільщині

Повідомляє m-chas.info 28.07.2017 13:27

Унікальний іконостас вишитий бісером прикрашає храм на Тернопільщині

m-chas.info

Неймовірної краси вишитий бісером іконостас прикрашає храм Положення ризи Пресвятої Богородиці, що в Тютькові Теребовлянського району. Його утворюють 18 образків, над якими трудилися майже два десятки родин парафії, ділиться враженнями із читачами Місцевого часу Віра Перун.

Ідея вишиття іконостаса бісером належить настоятелеві храму, отцю Степанові Суканцю, якому в умовах обмежених коштів сільської громади довелося шукати неординарний спосіб створення іконостаса – головної окраси Божого дому.

“Виготовлення іконостаса – справа не з дешевих, а село наше маленьке: тут налічується до 90 дворів, до того ж діє дві релігійні громади. Частина мешканців Тютькова за кордоном, тож розраховувати на великі кошти не можемо. От і мені спало на думку вийти з цієї ситуації іншим способом. Ми маємо дуже гарних вишивальниць. Чому ж із цього не скористатися?”, – розповідає отець Степан.

Із благословення настоятеля і спільної молитви за роботу майстрині Тютькова взялися в січні 2016-го. Тоді вони отримали перші схеми, розібрали їх і робота закипіла. Як підрахували майстрині, для вишивання використали близько 18 кілограмів бісеру (а це майже півтора мільйона намистинок). Загальна площа вишитих ікон — трішки більше семи квадратних метрів. Вишивку помістили в липовий каркас, над яким трудився Олег Мамедов із сусіднього села Заздрості, і накрили спеціальним склом. Воно забирає зайвий відблиск, що утворюється від потрапляння світла на бісер.

“Кропітку роботу встигли закінчити до храмового празника — на свято Положення ризи Пресвятої Богородиці, яке відзначають 15 липня. Наразі іконостас не посвячували, оскільки ще дві намісні ікони планують вмістити на його продовженні. Коли всі роботи буде завершено (а на це піде близько року), тоді його і освятять”, – ділиться планами настоятель храму.


Опубліковано : 28.07.2017 13:27

Переглядів 399

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: