новини ровесника

1
Погода на день виборів в Україні: детальний прогноз

2
Позитив так і пре: Усик потішив мережу запальним танцем (Відео)

3
Великодній кошик 2019: що категорично не можна освячувати в церкві

4
Не при дітях: Комаровський зробив важливе попередження для батьків

5
Закопала дитину у городі: подробиці трагедії

6
У 2019 році ЗНО складатимуть понад 300 тисяч людей

7
Епіфаній висловив сподівання, що невдовзі і Почаївська Лавра перейде до ПЦУ

8
Дебати Зеленського і Порошенко: все, що потрібно знати

9
Свято наближається: Як приготувати паску (смачний рецепт)

10
Чекала на дівчинку: в селі розповіли про самогубство вагітної школярки

Використовуючи український досвід: Як Білорусь планує популяризувати свою мову

Повідомляє ustymenkooleh.patrioty.org.ua 25.03.2019 16:17

Використовуючи український досвід: Як Білорусь планує популяризувати свою мову

Фото з мережі Інтернет

Влада Білорусі мають намір популяризувати свою мову з урахуванням досвіду України, зокрема заохочувати громадян використовувати її, а не "насаджувати".

Держсекретар Ради безпеки Білорусі Станіслав Зась вважає, що в республіці необхідно культивувати білоруську мову, але робити це треба без тиску, передають Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ.

"Треба визнати, що національна мова - одна з основ національної самоідентифікації будь-якого народу. Якщо ми говоримо про захист своєї ідентичності, ми повинні культивувати одну з його основ - мова. Культивувати, пропагувати, застосовувати - про це йдеться", - сказав Зась.

Він додав, що зараз молодь Білорусі починає повертатися до білоруської мови і використовувати її в розмовній мові. "І цей шлях треба пройти, щоб ми зміцнювалися як нація і як народ", - додав Зась.

Він так само відзначив, що мова не йде про те, щоб "насаджувати білоруську мову". Потрібно зробити так, що б мова стала модною і популярною.

На питання, чи не побоїться білоруська влада популяризувати свою мову, з урахуванням досвіду України, Зась відповів, що не побоїться. "Не побоїться популяризувати свою мову. Не ресурсом якимось адміністративним, зобов'язуючи або продавлюючи. Треба стимулювати, заохочувати, створювати умови, щоб застосування мови розширювалося", - сказав він.

Також держсекретар додав, якщо заохочувати і культивувати моду на білоруську мову, тоді і запит на освіту, ділове спілкування буде. "Треба починати в тому ж інформаційному просторі, щоб в тих же ЗМІ звучала білоруська мова, наші пісні, наше мистецтво пропагувалося. І щоб люди, діти, припустимо, вважали модним наш білоруський національний костюм", - додав Зась.


Опубліковано : 25.03.2019 16:17

Переглядів 54

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Новини з тернопільщини