Як позвільняти з тернопільських шкіл старших учителів

Повідомляє Ровесник 02.09.2017 11:15

Як позвільняти з тернопільських шкіл старших  учителів

Фото з мережі Інтернет

На Тернопільщині лише 10% складають педагоги так званого робочого віку – від 30 до 50 років. Це люди, які вже мають певний стаж роботи і можуть не лише навчатися, але й навчати інших і надавати якісні освітні послуги.

Понад 30% вчителів області  – це молоді спеціалісти. І 60% – педагоги віком від 50 до 78 років. Це люди передпенсійного, пенсійного і глибоко пенсійного віку. Зрозуміло, що потрібно залучати більше молодих. Проблемою є те, що чимало активних людей робочого віку повиїжджали за кордон. 

Старші педагоги як можуть тримаються за своє місце, оскільки отримують досить пристойну зарплату. Якщо молодий спеціаліст отримує 3,2 тис грн, то старший вчитель, який вже має стаж, вислугу, категорії, надбавки за роботу у важких умовах  – 7-9 тис. грн. При пенсії до 2 тис. грн старші вчителі до останнього тримаються за таку високу зарплату. При цьому не дають можливості працювати молодшим, які вже мають кращі знання і більш сучасні погляди. Вихід з ситуації можливий за умови впровадження пенсійної реформи, адже інших законних важелів, щоб звільнити педагога пенсійного віку, у нас немає. Хіба за умови розформування школи.

Про це повідомила начальник управління освіти Тернопільської облдержадміністрацїі Ольга Хома в інтервю УНІАН.


Опубліковано : 02.09.2017 11:15

Переглядів 4324

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: