новини ровесника

1
Пояснення Святої Літургії: просто і доступно

2
Курці у розпачі: Сигарети в Україні подорожчають до 100 грн за пачку (Відео)

3
Скандал із сексуальними домаганнями в ЗСУ: Суд оштрафував дівчину

4
5 сайтів, які надихають полюбити історію

5
Тернопільська студенткa прославилась на всю Україну

6
Посміхатися всупереч долі: Зірка «Дизель шоу» Яна Глущенко зізналась, що мало не наклала на себе руки після загибелі Марини Поплавської

7
Субсидії грошима «на руки»: У Кабміні детально пояснили механізм виплат

8
Держава даватиме батькам гроші на няню (Відео)

9
Поцілуй бузька в калатало: кого, як і куди найчастіше посилають українці (18+)

10
У мережі показали, як виглядає Тернопіль з повітряної кулі (Фото)

Як вигідно зберігати гроші: в НБУ дали поради українцям

Повідомляє news.finance.ua 09.08.2018 16:17

Як вигідно зберігати гроші: в НБУ дали поради українцям

Фото з мережі Інтернет

Зараз українці можуть робити заощадження, використовуючи такі форми, як депозити, облігації внутрішньої державної позики, іноземні інвестиції тощо. Що стосується прибутковості, то ОВДПбільш вигідні, ніж депозити.

Про це розповів заступник директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський в ефірі одного з українських телеканалів.

“Зараз є кілька форм, у яких можна тримати заощадження. Найбільш класична — це депозит. Депозитам українці віддають найбільшу перевагу. Обсяг депозитів в банківській системі на 1 серпня склав 458 млрд грн. Більш ніж 50% зберігається саме в гривні, відповідно, трохи менше — в іноземній валюті”, — повідомив Лепушинський.

При цьому, за його словами, вдалою альтернативою депозиту є купівля облігацій внутрішньої державної позики Міністерства фінансів – або у гривні, або у валюті.

Крім того, фізичні особи можуть отримати електронну ліцензію НБУ і інвестувати кошти за кордон: або в певну пенсійну схему, або на свій рахунок, або інвестувати в нерухомість.

“Гривневі ОВДП сьогодні досить привабливі. Адже ставки за облігаціями значно вищі, ніж за депозитами. Крім того, доходи від зберігання коштів на депозитах обкладаються податком на доходи фізичних осіб (18%) і військовим збором (1,5%), в той час як доходи від інвестування в ОВДП — тільки військовим збором”, — звернув увагу Лепушинський.

Як пояснив фахівець, різниця в прибутковості відчутна. Наприклад, за 3-місячним депозитом ставка в банку буде 14%. Мінус податок — буде приблизно 11,3%. За ОВДП ставка 18%.


Опубліковано : 09.08.2018 16:17

Переглядів 202

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Новини з тернопільщини