Закордонний паспорт у Тернополі: швидко і дешево

Повідомляє Ровесник 20.03.2017 08:15

Закордонний паспорт у Тернополі: швидко і дешево

Фото з мережі Інтернет

 

   Тернополянам добре відомо, що отримати сьогодні закордонний паспорт швидко і за ціну, яка не «кусається» – нереально. Бо потрібно або досить довго очікувати в живій чи електронній черзі, або ж переплачувати 400 гривень фірмі «Документ». Однак після того, як з грудня минулого року до процесу виготовлення  цих документів «допустили» і органи місцевого самоврядування, вихід з’явився, і він дуже простий. Саме його пропонує міській владі громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля», яка оприлюднила свою пропозицію на вчорашній прес-конференції у Тернопільському прес-клубі.

Як стверджує член ГС «Рада бізнесу Тернопілля» Катерина Кондратюк, яка попередньо глибоко вивчила це питання, в Тернополі цілком можливо отримувати закордонні паспорти за 20 робочих днів і з мінімальною вартістю. «Ми пропонуємо варіант, який вже успішно працює в інших областях, – сказала вона у своєму виступі. – 70 відсотків від коштів, що їх люди сплачують за виготовлення закордонних паспортів, іде в міський бюджет. Минулого року це було 11 мільйонів гривень. Так от – всього за 2 з них можна закупити потрібне обладнання, яке дасть змогу покінчити з довгими чергами та переплатами. Так само буде можливість пришвидшити отримання ID-карток школярами, затримка з виготовленням яких може загрожувати проходженню ЗНО. В іншому випадку можна очікувати лише втрат і для громади, і для бюджету».

   Актуальність вирішення проблеми підтвердив і присутній на прес-конференції перший заступник начальника Управління державної міграційної служби в Тернопільській області Іван Чубатий. «Ми вже зверталися до влади з цим питанням, – зауважив він. – Київ, Одеса і Львів давно успішно працюють за таким варіантом. Треба всього лише 3-4 додаткових робочих місця на прийом документів і 1-е – на видачу»

 

 

   


Опубліковано : 20.03.2017 08:15

Переглядів 1080

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: