новини ровесника

1
Тернополянин Маркіян Качур здобув срібло на Чемпіонаті Світу U18 зі змішаних бойових мистецтв. Турнір проходив у Греції з 28 вересня по 1 жовтня.

2
Випічка для особливих випадків: весільні торти 2023 від Файної пекарні

3
Вже скоро в Україні почнуть масово відраховувати студентів: оголошено, хто опинився під загрозою і чому

4
Для освітян на Тернопільщині є понад 200 вакансій: зарплата – до 17 000 гривень

5
Кабмін затвердив тривалість нового навчального року в Україні (документ)

6
Володимир Болєщук відвідав один з головних реабілітаційних медзакладів Тернопільщини

7
Володимир Болєщук з робочим візитом відвідав Купчинецьку громаду

8
Чеський бізнес зацікавлений у співпраці з Тернопільщиною

9
Економічне партнерство трьох держав обговорили у Чернівцях

10
Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської облради з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та розвитку села

Блаженніший Святослав: «Якщо ви хочете увіковічити Московський патріархат в Україні — забороніть його»

Повідомляє ТерМедіа 01.02.2023 08:25

Блаженніший Святослав: «Якщо ви хочете увіковічити Московський патріархат в Україні — забороніть його»

Фото з мережі Інтернет

Церква, яка служить ворогові в час війни, має бути ліквідована – в цьому переконані більшість українців.  Заборона агентури кремля в Україні – одна із найбільш популярних тем. 
 
Але лише під кінець року війни питання нарешті зрушилося, перший крок зроблено – в Києво-Печерській лаврі вперше за три століття зазвучала українська мова.
Однак для повного звільнення українських церков від кремлівського сліду це лише перший крок. Чи готові ми боротися далі?
 
Стриманість щодо заборони діяльності московського патріархату в Україні висловив в одному із інтерв’ю  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
 
— Сумніваюся. Я не хочу вказувати нашим законодавцям, але… Ми теж були заборонені, пережили підпілля. Ба більше, сам факт, що ми були мученицькою Церквою, яка не стала Церквою-колаборантом із радянською владою, врятував наш моральний авторитет, — зазначив Митрополит. — Важливо розуміти, що заборона Церкви не означає припинення її існування. Чому? Бо Церква — це не тільки релігійна структура, не тільки організація, що має статут, керівника, релігійний центр. Церква — це люди, які мають конституційні права. Доки будуть люди, орієнтовані на московське православ’я в Україні, доти ця Церква існуватиме. Навіть тоді, коли, згідно з державним законодавством, буде поза законом. Якщо її заборонити, тоді ми дамо їй до рук пальму мучеництва, дамо можливість перейти у глуху опозицію і стати тими, які потім претендуватимуть на автентичність. Я недавно сказав одному законодавцю: «Якщо ви хочете увіковічити Московський патріархат в Україні — забороніть його».
 
Також Отець і Глава Української греко-католицької церкви наголосив, що держава має право дбати про свою національну безпеку, тому зрадників, небезпечних для держави, зокрема під час воєнного стану,  треба виявляти і, дотримуючись усіх законів, вживати певних заходів:
— Не треба переслідувати за належність до церковної структури, але за злочини проти своєї держави, бо в цьому ми всі рівні, — зауважив Блаженніший. — Тому, можливо, потрібно те саме запитання поставити по-іншому і зрозуміти, що насправді не йдеться про те, щоб комусь обмежити релігійну свободу, а про те, щоб північний сусід, який сьогодні нас вбиває, не міг використовувати жодну з Церков для своїх геополітичних цілей.
 
У інтерв’ю очільник Української греко-католицької церкви підкреслив, що навіть під час війни Церкві важливо залишатися Церквою, щоб не стати інструментом у якихось політичних рухах, навіть якщо вони – суперпопулярні.


Опубліковано : 01.02.2023 08:25

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман