новини ровесника

1
Зеленський анонсував бій Усика в Криму: коли

2
Синоптик шокував прогнозом на літо 2020-го: потужні зливи та буревії

3
Можливості березня: стипендії, гранти, стажування, конкурси

4
Майже половина безробітних в Україні – люди з вищою освітою

5
Я тупо не можу вчитись – у чому моя проблема?

6
Тернополянка попалася на схему, що приносить шахраям мільйон за добу

7
В Україні подорожчає популярний продукт

8
Без роботи залишиться 70 тисяч вчителів: педагогам приготували неприємний сюрприз

9
В Україні з'явилися нові 200 грн: у чому відмінність від старих

10
В Україну йде сильне потепління: синоптик назвала дату

Експрес-підготовка до ЗНО: що потрібно встигнути школярам до 21 травня

Повідомляє ukr.segodnya.ua 26.04.2019 20:17

Експрес-підготовка до ЗНО: що потрібно встигнути школярам до 21 травня

Фото з мережі Інтернет

Кінець весни для багатьох українців – це не тільки результати президентських виборів і травневі свята, а й початок одного з найвідповідальніших етапів для випускників – зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

На кінець березня в Україні, за даними сайту osvita.ua, зареєструвалося понад 344 тис. охочих скласти ЗНО (реєстрація тривала до 30 квітня).

Випускники українських шкіл починаючи з 21 травня (перше тестування з математики) і до 13 червня (останній тест з хімії) складатимуть іспити з обраних предметів: обов'язкові – математика/історія України і українська мова, і мінімум ще один предмет на вибір. При бажанні, звісно, можна здати і більше – в залежності від вимог вишу, в який націлився випускник.

Відповідальні старшокласники почали готуватися до ЗНО з вересня, більш самовпевнені – після зимових канікул. Але є і ті, які хочуть "застрибнути в останній вагон" за місяць, що залишився. Про те, наскільки це реально і як за такий короткий термін максимально підготуватися до тестів, ми дізналися у експертів: директора гімназії №179 Ірини Чернілевської, директора студії знань "Репетитор" Ірини Степенко, керівника відділу підготовки педагогів ZNО.UA Оксани Бондаренко і менеджера освітніх проектів "Освіторія" Олександра Папіша. 

В інтернет за відповідями

Підготуватися до здачі ЗНО можна через інтернет. Навчальні сайти пропонують тести пробного ЗНО за 2019 рік, які в якомусь вигляді будуть повторюватися.

"Наприклад, на платформі ilearn.org.ua можна зареєструватися на безкоштовні онлайн-курси і пройти комплексну підготовку до ЗНО, переглянувши навчальне відео і виконуючи завдання для самоперевірки, – розповідає Олександр Папіш. – Курси розроблені з основних шкільних предметів: українська мова та література, історія України, математика і біологія ". За словами експерта, пройти весь курс підготовки можна мінімум за 10 годин, а тести можна проходити необмежену кількість разів, заробляючи при цьому "учібакси".

Ірина Степенко радить також відвідати сайт osvita.ua:

"Тут можна подивитися відповіді на тести з поясненнями тим їх укладачами".

Шукаємо сильні сторони

До ЗНО кожен готується по-своєму.

"Спостерігаючи за учнями 11-х класів, можу виділити три групи, – каже директор гімназії. – Відповідальні учні, які кожну вільну хвилину вирішують тести: таким головне не розгубитися на фініші, не впасти в паніку. Друга група – впевнені "оптимісти-пофігісти", які не дуже напружуються, перебуваючи в упевненості "на 100 балів, але напишу". Таким потрібно все ж взяти себе в руки і систематизувати знання. А третя група перебуває в тихій паніці: вони щодня дають собі слово "почну готуватися" і не починають. Їм головне – мобілізуватися. І займатися кожен день з репетитором, по інтернету або самостійно".

За словами Ірини, кращий результат дає системний підхід. Але на фінішній прямій потрібно використовувати свої сильні сторони:

"Візуалам, аудіалам, кінестетикам, дискретам потрібно зробити акцент на своїх здібностях із запам'ятовування. Наприклад, візуалам – малювати графіки та діаграми, аудіалам – промовляти вголос або зосередитися на відео".

Під час самостійної підготовки Оксана Бондаренко рекомендує навчитися уважно вчитуватися в завдання:

"Багато завдань на виключення – зі словами "крім","іншого ряду" тощо. Потрібно набити руку на рішеннях і зрозуміти логіку побудови питань".

А Ірина Чернілевська рекомендує "навчитися дочитувати завдання до кінця".

"Якщо тема незрозуміла, можна подивитися її пояснення різними педагогами на "Ютубі" і знайти своє розуміння", – рекомендує Ірина Степенко.

Вибір: курси чи репетитор

Готуватися можна і на курсах – як з певних предметів (математика, біологія, мови), так і з усіх разом.

"На курсах учні проходять весь матеріал, вирішують тести, пишуть твори, – каже керівник відділу педагогів ZNO.UA. – Ми даємо всі теми, які будуть на тестах в цьому році, при цьому вчимо правильно розраховувати час на кожен предмет і на кожну відповідь. Наприклад, на українську мову дається 53 питання і твори, на які відводяться 3 години. Учневі потрібно правильно розподілити час на виконання всіх завдань. І ми намагаємося створити умови, максимально наближені до формату ЗНО".

Безумовно, ніяких гарантій в отриманні максимального балу не дають. Але прогрес мінімум в 30 балів обіцяють реальний: наприклад, прийшовши на курси, перший тест випускник написав на 140, по закінченні – на 170 балів. Правда, при навчанні з осені, а експрес-варіант не обіцяє і такого прогресу. Обійдуться курси в 3500-4900 грн семестр (2 місяці) або 2500-3350 – 8 занять.

Заняття з репетитором – це індивідуальний підхід до учня.

"Наприклад, ми використовуємо так званий іконостас – на дошці різнокольоровими стікерами наклеєні основні дати або формули, – розповідає директор студії знань "Репетитор". – Діти краще запам'ятовують, проводять логічні зв'язки і вибудовують ланцюжки".

Оптимальний курс – 120 годин, але коли часу немає – і 20-30 годин будуть до речі. Правда, ціна "кусюча" – від 400 грн/год.

Маленькі хитрощі для великих тестів

У кожного дорослого, який здавав у своєму житті іспити, існують свої хитрощі. Але діти, яким належить складати ЗНО, їх не мають через відсутність досвіду. Тому наші експерти поділилися перевіреними лайфхаками.

"Перед початком ЗНО не повторюйте гарячково правила. Відпочиньте: наприклад, поговоріть з однокласниками, з педагогами на інші теми, – рекомендує Оксана Бондаренко. – Це допоможе розслабитися на тесті".

Ірина Степенко радить:

"Візьміть літр води: коли п'єте, знімається енергетична напруга. Допоможе і миття рук прохолодною водою перед початком тестів".

Експерт радить також писати "шпори" – яскраві, з виділеннями маркером і чіткими формулюваннями.

"Коли учень пише шпаргалку, він вивчає матеріал. Користуватися нею не буде потреби – адже ви все вивчите, поки будете писати".

А ось заспокійливі пити не варто – це позначиться на швидкості написання тестів.


Опубліковано : 26.04.2019 20:17

Переглядів 190

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини