Лайфхак: як легко розпізнати фальшиві долари

Повідомляє Бізнес Компаньйон 12.01.2020 20:17

Лайфхак: як легко розпізнати фальшиві долари

Фото з мережі Інтернет

Найчастіше фальшивомонетники підробляють банкноти номіналом $100. Водночас купюри як старого, так і нового зразка мають надійний рівень захисту.

"На справжніх 100-доларових банкнотах старого зразка цифри, що позначають номінал, змінюють відтінок із зеленого на темно-фіолетовий. На банкнотах нового зразка - із мідного на зелений. На підробці відбувається неточна зміна кольору", - каже банкір Сергій Черненко.

Фальшиві долари можна розпізнати на дотик. Справжня валюта виготовляється з паперу з додаванням бавовни та льону. Тому банкноти злегка шорсткі.

"У нових 100-доларових купюрах додали синю захисну стрічку з цифрами 100 і зображенням дзвіночків. При нахилі банкноти вони починають рухатися", - наголошує Сергій Черненко.

Справжні долари захищені водяними знаками, написами і цифрами, які наносяться мікротекстом. "Найпоширеніші місця, де можна купити фальшиві долари - це вокзали, базари, нелегальні обмінники. За даними Нацбанку, минулого року обсяг підроблених 100-доларових банкнот в Україні склав 94% від загальної кількості вилучених підроблених доларів", - пояснює банкір.


Опубліковано : 12.01.2020 20:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман