Міносвіти зобов’язало усіх абітурієнтів володіти англійською мовою на середньому рівні В1

Повідомляє lenta.lviv.ua 16.07.2019 14:17

Міносвіти зобов’язало усіх абітурієнтів володіти англійською мовою на середньому рівні В1

Фото з мережі Інтернет

Міністерство науки і освіти України розробило і затвердило концепцію розвитку англійської мови у вищих навчальних закладах. Концепція передбачає обов'язкове володіння іноземною мовою на рівні В1 (середній рівень знання мови) при вступі і В2 (вищий середній) при випуску, а також викладання профільних дисциплін англійською мовою та впровадження обов’язкового ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.

«Справа у тому, що всі дослідження демонструють, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови. В цьому сучасному глобальному світі, який пов‘язується економічними стосунками, науковими стосунками в різних сферах, які говорять між собою англійською мовою в різних країнах. Зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32. І це свідчить про те, що ми дуже втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови. Тому ми затвердили в Міністерстві освіти і науки разом Концепцію розвитку англійської мови в університетах»,- відзначила міністра освіти Лілія Гриневич.

Як повідомляє прес-служба Міносвіти, для заохочення університетів до викладання і студентів до вивчення англійської мови під час бакалаврату концепція передбачає збільшення годин та зміни змісту мовних дисциплін. Планується, що надалі будуть використовувати «мовні скринінги» для підтвердження рівня володіння англійської мови на рівні В2. Якщо рівень вступника нижче В1, це не позбавить його права брати участь у конкурсі під час вступної кампанії в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1 (очний або дистанційний).

«Разом з Британською Радою та іншими партнерами ми також розробили рекомендації для закладів вищої освіти щодо викладання англійської мови у ЗНО в Україні та викладання фахових дисциплін англійською мовою», - повідомила Лілія Гриневич.


Опубліковано : 16.07.2019 14:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман