Новий закон може позбавити українців вищої освіти: про що мова

Повідомляє rbc.ua 01.11.2019 12:17

Новий закон може позбавити українців вищої освіти: про що мова

Фото з мережі Інтернет

Зміни торкнутися тих студентів, які хочуть перевестися або повернутися до навчання після перерви.

Понад 300 тисяч українців можуть втратити право на вищу освіту через нові правила, які хочуть ввести в Міністерстві освіти і науки. Правила будуть стосуватися студентів, які хочуть продовжити навчання або перевестися з одного навчального закладу до іншого. Для того, щоб це зробити, їм доведеться заново проходити зовнішнє незалежне оцінювання.

Як повідомляє видання Lenta.ua, в міністерстві вже підготували проект наказу "Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, і надання їм академічної відпустки".

 
Якщо цей проект буде прийнято, то в 2020 році майже 300 тисяч українців опиняться без доступу до вищої освіти.
 
"На думку експертів, у сфері освіти, це не тільки порушує законодавство в цілому, але і не відповідає державним інтересам. По-перше, фактично мова йде про порушення конституційних прав на здобуття вищої освіти громадянами України, які з певних причин перервали навчання у закладах вищої освіти кілька років тому. Тепер же при поновленні чи переведенні до іншого університету ці студенти змушені будуть здавати ЗНО, яке щороку змінюється разом з навчальними програмами. А значить, здати його буде вкрай непросто, що автоматично "відсіє" людей", - йдеться в статті.


Опубліковано : 01.11.2019 12:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман