новини ровесника

1
Тернополянин Маркіян Качур здобув срібло на Чемпіонаті Світу U18 зі змішаних бойових мистецтв. Турнір проходив у Греції з 28 вересня по 1 жовтня.

2
Випічка для особливих випадків: весільні торти 2023 від Файної пекарні

3
Вже скоро в Україні почнуть масово відраховувати студентів: оголошено, хто опинився під загрозою і чому

4
Для освітян на Тернопільщині є понад 200 вакансій: зарплата – до 17 000 гривень

5
Кабмін затвердив тривалість нового навчального року в Україні (документ)

6
Володимир Болєщук відвідав один з головних реабілітаційних медзакладів Тернопільщини

7
Володимир Болєщук з робочим візитом відвідав Купчинецьку громаду

8
Чеський бізнес зацікавлений у співпраці з Тернопільщиною

9
Економічне партнерство трьох держав обговорили у Чернівцях

10
Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської облради з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та розвитку села

Підвищення мінімальної зарплати в Україні: чому це не вигідно

Повідомляє ТерМедіа 19.08.2020 14:46

Підвищення мінімальної зарплати в Україні: чому це не вигідно

Фото з мережі Інтернет

З підвищенням мінімальної зарплати зростуть і виплати, які обчислюються від неї.

З 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата в Україні може зрости на 277 гривень – до п’яти тисяч в місяць. Експерти радять не радіти заздалегідь подібним нововведенням, адже вони тягнуть за собою не тільки позитивні моменти. Про це інформує ТСН.

Мінімальна зарплата буде рости не тільки в перший місяць осені. Вже з 1 січня 2021 року мінімальна оплата праці може зрости до 6 тисяч гривень на місяць, що не може не порадувати, пише rbc.ua.

Жити на “мінімалку” зараз в Україні важко. Багато хто шукає варіанти додаткового заробітку. Але вже з 1 вересня можна буде отримувати 5 тисяч грн, а з 2021 – 6 тисяч.

У економістів ставлення до президентської ініціативи різне. Наприклад, директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський запевняє, що з підвищенням мінімальної зарплати зростуть й виплати, які обчислюються від неї – судові збори, податки на нерухомість, ставка єдиного податку для малого бізнесу.

“При падаючій економіці мінімальну зарплату не збільшують. При тому, що рівень інфляції за цей рік у нас становить до 5%. Іншими словами, обґрунтованих підстав, щоб так різко, на 20% підвищувати мінімальну зарплату, немає”, – пояснює фахівець.

А ось глава Ради НБУ Богдан Данилішин вважає навпаки. “Ризиків в цьому випадку я не бачу. Навіть якщо говорити з 2014 року, коли у нас мінімальна зарплата зросла майже в 4 рази, інфляція зросла тільки в 2,7 рази”, – проінформував він.


Опубліковано : 19.08.2020 14:46

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман