Росію зрадницьки вернули в ПАРЄ: які країни за це проголосували

Повідомляє news.t1.ua 26.06.2019 12:17

Росію зрадницьки вернули в ПАРЄ: які країни за це проголосували

Фото з мережі Інтернет

Нуль обмежень для агресора, який «вгризається» в Україну… Нічним голосуванням РФ крадькома повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Після ухваленої вчора уночі – мало не потайки – у ПАРЄ резолюції, санкційний механізм щодо РФ припиняється, і держава-агресор найближчими днями повернеться до роботи в Парламентській асамблеї без обмежень права голосу.

За ухвалу резолюції проголосували 118 депутатів, 62 – були проти, 10 – утримались. Публікуємо список держав-учасниць, чиї делегати проголосували за повернення Росії до складу статутного органу Ради Європи. А прямо кажучи – проголосували «проти» України.

Відповідно до результатів голосування, «вивішених» на сайті асамблеї, це рішення підтримали повністю або більшістю:

Франція (за – усі 16 делегатів);

Іспанія (5 за);

Італія (12 за, 1 утримався);

Норвегія (5 за);

Австрія (5 за);

Словаччина (3 за, 1 проти);

Португалія (3 за, 1 проти);

Сербія (5 за);

Туреччина (10 за);

Азербайджан (6 за).

Частково резолюцію про повернення Росії до ПАРЄ підтримали:

Швейцарія (4 за, 1 проти);

Німеччина (11 за, 2 проти);

Молдова (2 за, 1 проти);

Чехія (2 за, 1 проти, 1 утримався);

Вірменія (3 за, 1 проти);

Нідерланди (5 за, 2 проти).

Згодом перша віце-спікерка Верховної Ради та українська делегатка в асамблеї Ірина Геращенко у своєму Facebook дивуватиметься позиції нідерландців: «А знаєте, хто найбільше мене вразив сьогодні? Голландські депутати. Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН 17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь, що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків», – написала Геращенко в соцмережі.

Повним складом «проти» голосували лише українці (десятеро депутатів), а також Грузія (п’ятеро), де зараз з вини Кремля вирує революція, виказавши Україні повну підтримку.

Країни, більшість делегатів яких виступили проти резолюції: 

Польща (9 проти, 1 за);

Литва (4 проти);

Латвія (3 проти);

Естонія (3 проти);

Велика Британія (8 проти, 2 за, 3 утрималися);

Швеція (4 проти, 1 за).

Після оприлюднення результатів голосування українська делегація заявила про можливе призупинення свого членства в ПАРЄ.

Нагадаємо, Російська Федерація втратила право голосу в ПАРЄ в 2014 році через розпалювання війни на Сході України та анексію українського Криму. Раніше потужне російське лобі не раз робило спроби повернути державу-агресора до асамблеї, та досі це не вдавалося.

Міністр зовнішніх справ Павло Клімкін заявив, що Україна має вийти зі складу Ради Європи в разі, якщо Росії повернуть право голосу. Якщо з держави-агресора знімуть санкції, це означатиме, що Україну покинуть наодинці зі східним ворогом і європейську спільноту більше не бентежать загарбницькі дії Москви в Криму та на Донбасі.


Опубліковано : 26.06.2019 12:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман