Що про вас говорять ваші шкарпетки?

Повідомляє ya-student.com.ua 29.08.2018 09:32

Що про вас говорять ваші шкарпетки?

Фото з мережі Інтернет

А чи замислювалися ви коли-небудь про таку деталь одягу, як шкарпетки? Яку роль вони можуть відігравати в нашому повсякденному образі?

Для когось шкарпетки – то лише банальна необхідність, а хтось за їхньою допомогою демонструє свою індивідуальність і видає світові нонконформістські ідеї. Останні дослідження показали, що ексцентричні та дивакуваті шкарпетки не лише можуть багато розповісти про власника, а й показати, як нас бачить оточення.

Саме шкарпетки є тією ключовою деталлю, за допомогою якої ми маємо скромний шанс показати іншим свій величезний потенціал. Більшість людей протягом життя дотримуються ідеї конформізму. На підсвідомому рівні нами постійно керує наша внутрішня потреба бути частиною суспільства, а також страх, що можна стати вигнанцем у сучасному світі. Усе це впливає на те, як ми говоримо, як приймаємо рішення та як одягаємося. Ми настільки остерігаємося всього невідомого, що навіть тоді, коли хтось не відповідає певним суспільним нормам, ми починаємо вішати на них ярлички таких собі схиблених диваків. Проте шкарпетки є своєрідною невибагливою і майже секретною зброєю, яка ховається під штанцями диваків. Шкарпетки практично непомітні в загальному образі, але створюють яскраву картинку індивідуальності у свідомості тієї людини, яка, все ж таки, їх помічає.

Що ж можуть шкарпетки розповісти про нас?

Незважаючи на загальні конформні погляди, дослідження (1), яке було опубліковане в The Journal of Consumer Research, підтвердило теорію, яка пояснює чому нонконформісти потенційно можуть мати вищий статус і бути більш кваліфікованими, ніж люди, які дотримуються суспільних норм. Справа в тому, що диваки не бояться проявляти свою індивідуальність і свідомо одягають яскраві шкарпетки, внаслідок чого виглядають більш компетентними в очах інших. Таким чином, люди сприймають нонконформістів у чудернацьких шкарпетках більш кваліфікованими, креативними та успішними.

Автори дослідження стверджують, що в деяких випадках нонконформістська поведінка може бути вигідною, і якщо вона є обачною, то може підвищити ваш статус та рівень компетентності в очах інших людей. Уявіть собі серйозного бізнесмена в дорогому та вишуканому костюмі, який постійно проводить переговори з клієнтами і прагне відповідати їхньому високому статусу. І от, на одних із таких переговорів, клієнт помічає яскраво-рожеві шкарпетки свого співрозмовника. Яке враження може справити бізнесмен? Навіть якщо така сміливість у виборі шкарпеток не відповідає загальним нормам дрес-коду, вона може представити світу, а в даному випадку – клієнту, відважну, дещо бунтівну та горду особистість людини, яка чітко знає, чого прагне в житті. 

Досі уникаєте шкарпеток із дивакуватими візерунками? Маю ще один вагомий аргумент, який може переконати вас у протилежному. Професор Галінський, соціальний психолог Північно-Західного університету, провів дослідження (2), яке показало, що одяг, який ми постійно носимо, впливає на спосіб нашого мислення та прийняття рішень. Це стосується і чудернацьких шкарпеток, адже одягаючи їх, ми демонструємо світові свою унікальність та впевненість. Приймаючи свою індивідуальність та одягаючи те, що нам до душі, ми генеруємо внутрішню любов до себе. Таке сприйняття своєї особистості дуже тонко та якісно допомагає нам досягати успіху без реально наявної сміливості та впевненості. Цей вибір в одязі також яскраво відображає нехтування сучасними трендами й думкою інших людей. Одягаючи банальні чорні шкарпетки та керуючись традиційними нормами, ми ховаємо свою індивідуальність. У той же час наша кольорова пара шкарпеток втирає носа всім конформістам та загальним правилам суспільства.

Якщо вам глибоко начхати на всі традиційні дрес-коди й ви обожнюєте яскраві кольори у своєму гардеробі – дайте волю фантазії! Адже яка різниця хто і що буде думати – головне, ваше сприйняття себе, своїх унікальних рис і нонконформістської особистості. Інколи навіть ненав'язлива пара шкарпеток у червоний горох може повідати вашому співрозмовнику більше, ніж сотня формальних фраз. І, як показують дослідження, ваша щаслива пара шкарпеток неодмінно приведе до успіху!


Опубліковано : 29.08.2018 09:32

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман