Українців атакуватимуть нові віруси грипу: хто під загрозою

Повідомляє ТерМедіа 21.10.2019 18:17

Українців атакуватимуть нові віруси грипу: хто під загрозою

Фото з мережі Інтернет

З настанням осені багато почали хворіти на ГРВІ, але головна небезпека українців чекає попереду.

Очікується, що цієї зими українці зустрінуться з двома новими вірусу грипу – А/Канзас (H3N2) і А/Брісбен (H1N1). Цих вірусів раніше на території України не було. Про це заявила вірусолог Алла Мироненко в інтерв’ю виданню “Факти“.

Вона також підкреслила, що небезпека грипу є в його непередбачуваності. Тому зі сто відсотковою впевненістю говорити про те, що канзаський штам точно дійде до України, важко. Експерт зазначила, що у минулому році новий вірус В/Колорадо нашу країну обійшов стороною, хоча від нього страждав цілий ряд країн.

Українців атакуватимуть нові віруси грипу: хто під загрозою

Доктор розповіла, що захистити себе можна зробивши щеплення від грипу. Щеплення краще робити дорослим і дітям. При цьому є люди, які знаходяться в особливій групі ризику. Це в першу чергу вагітні жінки, у яких змінюється гормональний фон і напружено працює імунна система, – пише rbc.ua.

Також в зоні ризику люди, які страждають ожирінням, астмою, діабетом, захворюваннями серця і судин. Експерт також радить робити щеплення дітям, які ходять у дитячий сад або школу. Пандемічний вірус найбільше небезпечний для малюків, які з ним ще не зустрічалися.

Українців атакуватимуть нові віруси грипу: хто під загрозою

Якщо говорити про вірус А іншої генетичної групи – Н3N2 (“Канзас”), то він найбільше небезпечний для людей старше 65 років. Вірус викликає ускладнення у вигляді пневмонії. Крім того, експерт радить робити щеплення і медичним працівникам.

Говорячи про вакцини, Мироненко заявила, що зараз в Україні є вакцини французького та південнокорейського виробництва. Це розщеплені вакцини і в них немає живого вірусу. При цьому до складу французької вакцини входять по два вірусу групи А і В, а в південнокорейську – три.

Лікар підкреслила, що жовтень – це найбільш вдалий час, щоб захистити свій організм від небезпечних вірусів. Вона зазначила, що вже у грудні очікується велика кількість хворих на грип, але чи дійде до епідемії ніхто з упевненістю сказати не може.


Опубліковано : 21.10.2019 18:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман