новини ровесника

1
Зеленський анонсував бій Усика в Криму: коли

2
Синоптик шокував прогнозом на літо 2020-го: потужні зливи та буревії

3
Можливості березня: стипендії, гранти, стажування, конкурси

4
Майже половина безробітних в Україні – люди з вищою освітою

5
Я тупо не можу вчитись – у чому моя проблема?

6
Тернополянка попалася на схему, що приносить шахраям мільйон за добу

7
В Україні подорожчає популярний продукт

8
Без роботи залишиться 70 тисяч вчителів: педагогам приготували неприємний сюрприз

9
В Україні з'явилися нові 200 грн: у чому відмінність від старих

10
В Україну йде сильне потепління: синоптик назвала дату

Українську мову розділять: у Кабміні придумали нові іспити для учнів

Повідомляє obozrevatel.com 25.04.2019 16:17

Українську мову розділять: у Кабміні придумали нові іспити для учнів

Фото з мережі Інтернет

У 2019 року в Україні зміниться система здачі іспитів після 4, 9 або 11 класів.

Про основні зміни повідомила міністр освіти України Лілія Гриневич у середу, 24 квітня, під час засідання Кабміну.

Так, після 4 класу учні будуть здавати державну підсумкову атестацію з математики й української мови, але вона не впливатиме на перехід у 5-й клас.

"Атестація після четвертого класу моніторингова, тому не впливає на можливість учня переходити в 5 клас", – зазначила Гриневич.

 

Завдання для контрольних готуватимуть учителі, а Міносвіти виготовить лише методичні рекомендації.

Після 9 класу ДПА стануть вже більш ґрунтовними. Оцінки будуть записані на додаток до свідоцтва про базову шкільну освіту й можуть вплинути на доступ до певного профільного ліцею чи інших навчальних закладів, де буде конкурсний відбір.

Інновацією в цьому році стало те, що учні зможуть зарахувати як оцінку за ДПА певні сертифікати від міжнародних центрів, наприклад, із вивчення мови. Але це стосується тільки ДПА на вибір. Обов'язковими залишаються атестації з української мови та математики.

У 11 класі ДПА буде проходити на рівні зовнішнього незалежного тестування. В цьому році дітей чекають дві важливі зміни.

Перша: якщо в минулому році учні навчальних закладів першого і другого рівня акредитації писали обов'язково ЗНО з української мови, то тепер їм потрібно також написати ЗНО з математики чи історії України, на вибір, залежно від одержуваної спеціальності.

Друга: учні старшої школи, для яких українська мова не рідна (тобто для представників нацменшин) ввели адаптивний поріг – нижчий, ніж для учнів, які писатимуть ЗНО на загальних підставах.

Школа

Гриневич пояснила, що це тимчасовий захід, який діятиме до 2021 року, тому що в школах, де навчаються представники нацменшин, вже ввели більшу кількість годин на вивчення української мови, а також розпочали навчання дітей за новими методиками.

"У 2021 році ми зробимо дворівневе тестування з української. У новій системі будуть базові тести зі знання української мови як державної, а також тести з української мови та літератури на рівні профільного вивчення", – підкреслила міністр.

Гриневич розповіла, що з 21 травня по 13 червня проходитиме ЗНО. З 14 червня по 25 червня – оголошення результатів тестування. З 26 червня по 12 липня пройдуть додаткові тести для тих, хто з поважних причин не зміг з'явитися вчасно. Останні результати стануть відомі вже 18 липня.


Опубліковано : 25.04.2019 16:17

Переглядів 256

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини