новини ровесника

1
Людмила Марченко: «Я хочу звернути увагу усіх Вас на проект закону №4626 про військове капеланство»

2
Молодь Тернопільщини кличуть на «Зашків»

3
Як витягнути кліща у дитини — поради педіатра

4
20-22 травня 2021 року в Тернополі перебуватиме предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній

5
Програміст з Тернополя створив сервіс підбору безкоштовних уроків

6
Старші школярі навчатимуться дистанційно, молодші ходитимуть до школи

7
Перша леді Олена Зеленська обіцяє школярам нормальне харчування

8
Тернополяни ще мають можливість придбати справжній американський одяг з великими знижками

9
Підтримати таборову оселю «Соколиця» — це підтримати українську патріотичну молодь

10
Мій священник – доктор богослов’я отець Юстиніан Городечний

Як мотивувати дитину читати книжки: рекомендації дитячого психолога

Повідомляє tochka.net 07.02.2021 19:47

Як мотивувати дитину читати книжки: рекомендації дитячого психолога

Фото з мережі Інтернет

Мотивувати дитину читати, в першу чергу, це відповідальність дорослих: батьків, бабусь і дідусів, вчителів. Дуже рідно в наш час зустрічаються діти, котрі самі по собі люблять читати та надають перевагу книги гаджетам. Наше покоління читало: в нас не було такого розмаїття та вибору, чим себе зайняти. В наш час — дуже велика конкуренція: читання книжок програє красивим картинкам з гаджетів і телевізору. Тому з самого дитинства дуже важливо прикладати всі зусилля, щоб мотивувати дитину читати. 

Тому ми звернулася за консультацією до дитячого психолога, Антона Вдовиченко. Антон дає прості та актуальні поради, як зробити так, щоб твоя дитина читала із задоволенням.

Покоління Х вбачається, навіть нам Міленіалам, тим поколінням, яке вже точно назавжди поховає книжки. Тут же примішується образи похмурого майбутнього з "41 за Фаренгейтом" які максимально обмежено вписуються у сучасну дійсність. І буквально ось-ось на вулиці виповзе "Саламандра" і Брандмейстер Бітті клацне запальничкою з "гарантованим одним мільйоном спалахів" над зваленою у велику купу бібліотекою Вернадського. Але насправді все інакше. Книжки продовжують виходити. Автори продовжують освоювати нові життєві сюжети і творити невидані унікальні твори. І раптово ті відчуваєш безпорадність перед завданням ввести свою дитину, ультраютюбера і гіпертиктокера до дивовижного світу літератури. Не опускай руки. Дитина зможе. І ти також.

  1. Користуйся авторитарним правом батьків

 задача 

Сьогодні при вихованні дітей фігурують наступні ТОП-3: лояльність, потурання та тотальна поблажливість. Це все вірно і обов'язково має місце бути. але в деяких випадках важливо пам'ятати, що необхідно вмикати режим "батьківський авторитет". Адже згадай себе, коли ти була дитиною — чи завжди ти робила важливі речі за власною волею?
 
Користуйся авторитарним правом батьків: нехай дитина читає по главі в день будь-якого твору, який буде в його колі інтересів. Нічого не цікаво? Все одно хай читає. Можна навіть з телефону наприклад, будь-що в дусі "Цікава Фізика" і так по трохи нарощувати обороти.
  1. Акцентуй увагу на деталях

 деталі

Підходь до цього процесу креативно. Поставити завдання перед дитиною прочитати параграф або главу книжки, це дуже добре. А привернути увагу цікавими деталями — ще краще. 

Став цікаві акценти. При перегляді "Гаррі Поттера" розповіси, що історія професора Северуса Снейпа набагато повніша в книжці. Якщо ти реально задалася метою зробити все можливе, щоб залучити дитину до читання, зводи її на книжкові ярмарки типу "Книжного Арсеналу". Можливо сама атмосфера вплине на неї як каталізатор розпалювання інтересу.
  1. Покажи власний приклад 

 пример

Ні для кого не секрет, що наші діти майже завжди копіюють наші звички. Тому, якщо ти сама постійно сидиш в гаджетах та дивишся відео, то для дитини просто не залишається іншого вибору і вона вчиняє так само як і ти. Так що, матусю, настав час читати.

І єдине що ти можеш зробити як значущий дорослий :показати власний приклад — читати самій і навіть робити це дещо показово. Не буде зайвим в момент, коли дитина прагне твоєї уваги, трошки спровокувати її інтерес проханням: "Зачекай хвилинку, тут як раз такий момент, я дуже хочу дочитати.". Можливо ти почуєш: "Мам, а що ти там таке цікаве читаєш?". Не забувай про порівняльне позиціонуванні: розповіси дитині в образах, що відео та пости — це фастфуд, він не поганий, але якщо його їсти постійно — буде зайвих жир та все таке подібне. А книжки — це як ресторан, який залишить довге враження не тільки їжею, але й атмосферою.

 


Опубліковано : 07.02.2021 19:47

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман