Як зміниться курс долара у вересні: аналітики дали прогноз

Повідомляє rbc.ua 06.09.2019 16:17

Як зміниться курс долара у вересні: аналітики дали прогноз

Фото з мережі Інтернет

Експерт дав прогноз, яким буде курс долара до середини вересня.

Гривня зміцнить свої позиції по відношенню до американської валюти, і протягом найближчого тижня до 13 вересня курс долара знизиться з 25,31 (встановлений Нацбанком України станом на 6 вересня) до 25,1. Відповідний прогноз дав старший аналітик "Альпарі" Вадим Иосуб, передає "Обозреватель".

Експерт зазначив, що до середини місяця готівковий долар можуть продавати на 25,1/25,4 гривень, а на міжбанку - 25,2-25,3 гривень.

Зазначимо, що вчора, 5 вересня, міжбанківський валютний ринок відкрився зростанням курсу долара. У порівнянні із закриттям попередньої сесії у продажу виріс на 6 копійок до 25,34 гривень за долар, курс купівлі до 25,32 гривень за долар. Курс євро у продажу виріс на 12 копійок до 27,96 гривень за євро.

У той же час в обмінних пунктах України 5 вересня курс долара на продажу в порівнянні з попереднім робочим днем виріс на 5 копійок до 25,36 гривень за долар, курс євро виріс на 18 копійок до 28,06 гривень за євро.

Аналітик нагадав, що на початку останньої декади серпня долар на міжбанку наблизився до рівня 25 гривень, порівнявся з ним та пішов вгору, після чого стабілізувався в середині діапазону 25,0-25,5 гривень. Готівковий долар повернувся в цей діапазон.

Як зміниться курс долара у вересні: аналітики дали прогноз

Курс долара в Україні (Фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

До речі, на думку директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, міцна гривня наприкінці літа зовсім не стала аномалією.

"Специфіка України така, що під час виборів в Україну приходять специфічні капітали, і це сприяє зміцненню гривні", - розповів він.

Нагадаємо, глава Національного банку Яків Смолій 5 вересня заявив, що зміцнення курсу гривні до долара ув 2019 році було обумовлено фундаментальними ринковими факторами. Як зазначив Смолій, на курс впливали сприятлива цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках, високий урожай зернових, подальше зростання експорту ІТ-послуг. Крім того, на зміцнення гривні вплинуло зростання довіри інвесторів до української економіки і спрощення їх доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів.


Опубліковано : 06.09.2019 16:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман