Які особливості вступу у виші для абітурієнтів з сіл?

Повідомляє ternopoliany.te.ua 21.05.2019 13:17

Які особливості вступу у виші для абітурієнтів з сіл?

Фото з мережі Інтернет

Вже зовсім скоро у школах пролунає останній дзвінок, за яким послідують випускні та вступні іспити. У зв’язку з цим, у МОН дали роз’яснення щодо особливостей вступу для абітурієнтів з сіл.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, для отримання сільського коефіцієнта (СК) термін реєстрації в селі не обмежується, але його треба підтвердити відповідною довідкою про реєстрацію місця проживання.

Водночас, на 2019 рік МОН зняло обмеження щодо необхідного терміну реєстрації у селі для нарахування сільського коефіцієнту (СК).

— Цього року, як і раніше, серед коригувальних коефіцієнтів є сільський – для тих вступників, що зареєстровані в селі та в рік вступу отримали повну загальну середню освіту в школі, розташованій на території села. СК дорівнює 1,02 та 1,05 – для спеціальностей, яким надається особлива підтримка держави, — каже керівник Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Отож, щоб підтвердити право на сільський коефіцієнт, вступнику треба буде завантажити в електронний кабінет або подати разом з паперовою заявою Довідку про реєстрацію місця проживання особи. Її форма є в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207.

До слова, СК поширюється лише на села і не передбачається для селищ. Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, буде завантажено в єдину державну електронна база з питань освіти.


Опубліковано : 21.05.2019 13:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман