З 2020 року пологи українок оплачуватиме Національна служба здоров’я

Повідомляє ТерМедіа 20.08.2019 12:17

З 2020 року пологи українок оплачуватиме Національна служба здоров’я

Фото з мережі Інтернет

З 2020 року Національна служба здоров’я платитиме лікарням за пологи. Тариф буде у межах 8000-9000 гривень. Ні за що доплачувати породіллям не доведеться, в тариф входить все.

Про це заявив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко в інтерв’ю «Сегодня«.

За словами Петренка, ця цифра може корегуватися і буде законною, коли буде затверджена законом про державний бюджет у додатку «Програма медичних гарантій», де будуть тарифи.

«За минулий рік було 374 тисячі пологів. Якщо додати до розрахунків витрат медикаменти, як необхідну частину, то отримаємо тариф на пологи. Я не можу назвати його до моменту, поки його не затверджено. Але він в межах 8000-9000 гривень», – зазначив глава НСЗУ.

На запитання, чи не доведеться українцям доплачувати за пологи, Петренко запевнив, що не доведеться.

«Ні, не доведеться. Якщо пологовий будинок, який укладе з нами договір, буде брати доплату – це буде пряме порушення договору», – наголосив він.

Окрім того, зазначив Петренко, в тариф входить все. «З вас не можуть брати ніяких додаткових оплат. Якщо буде по-іншому, люди зможуть з 2020 року про це заявити, скориставшись нашою гарячою лінією за номером 1677 чи подати заяву про вимагання коштів», – сказав він.

Якщо такі випадки будуть задокументовані, то це стане підставою для перевірки, а за результатом – призупинення чи навіть розірвання договору, запевнив Петренко. «Я не думаю, що хтось буде ризикувати втратити фінансування. В інших країнах, де почалася ця реформа, мало хто ризикував», – додав голова Нацслужби здоров’я.


Опубліковано : 20.08.2019 12:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман