новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

До уваги наших у Польщі: зміни у працевлаштуванні іноземців

Повідомляє Наш вибір к.ю.н. Алла Маєвська 28.06.2017 20:15

До уваги наших у Польщі: зміни у працевлаштуванні іноземців

Фото з мережі Інтернет

Відповідно до статистики, з 2014 року спостерігається стрімке зростання інтересу до роботи зі сторони іноземців в Польщі. З іншого боку, серед роботодавців відчувається зростаючий попит на іноземну робочу силу. За статистикою, серед іноземців, що працюють в Польщі переважають громадяни країн, що не є членами ЄС, зокрема, громадяни України. З огляду на таку зацікавленість з обох сторін,  на ринку труда є безліч зловживань як з боку працедавців так і з боку працівників, тому, органи державної влади постійно намагаються врегулювати наявну ситуацію.

22 червня 2017 року Сейм прийняв Закон «Про внесення змін до закону про сприяння зайнятості та установах ринку праці та деяких інших законодавчих актах», який змінює правила, що регулюють доступ іноземців до польського ринку праці. Тепер законопроект буде направлений на розгляд в Сенат.

Прийняття змін, які містяться у вищезазначеному законі були рекомендовані Комісією  з питань соціальної політики та сім’ї. Частина прийнятих змін носить уточнюючий характер відповідно до діючого законодавства. Також, були прийняті поправки, що передбачають зменшення адміністративного навантаження на працедавців, перш за все це стосується фермерів і виробників.

Основні зміни стосуються:

  • Можливості швидше прийняти на роботу іноземця, тобто, відразу ж в день подання необхідних документів до Державного Управління Праці після в’їзду іноземця до Польщі.
  • Можливості виконувати роботу іноземцем, відразу після в’їзду іноземця до Польщі, навіть якщо він приїхав на свята чи вихідні дні. Така робота визнається легальною, за умови, що необхідні документи були подані до Державного Управління Праці у перший робочий день після вихідних (свят).
  • Зменшення обсягу інформації, що міститься в заяві і стосується роботи, що раніше виконувалась.
  • Усунення обов’язку для роботодавця доводити платоспроможність для виплати заробітної плати працівникам – іноземцям (вже після видання дозволу на сезонну роботу).
  • Зменшення мінімального  штрафу  за нелегальну  роботу для працівників – іноземців до рівня 1000 злотих, відповідно розмір мінімального штрафу за нелегальне прийняття на роботу працівника-іноземця для роботодавця встановлюється  у розмірі 3000 злотих.
  • Поряд з дозволами на роботу, які можуть бути видані воєводою, впроваджуються дозволи на сезонну роботу, які будуть видаватися старостою на строк не більше восьми місяців (протягом календарного року).
  • Планується створення реєстру працевлаштування  іноземців, який буде містити інформацію відносно зареєстрованих та виданих класичних дозволів на роботу, сезонних дозволів на роботу, заяв поданих з метою внесення до реєстру і інформації від старости  про відсутність можливості  задовольнити кадрові потреби за рахунок  місцевого ринку праці.
  • Встановлення оплати за реєстрацію, в  розмірі 30 злотих, за заяву роботодавця про необхідність працевлаштування іноземців.
  • Встановлення підстави для відмови у внесенні заяви до реєстру, якщо Державне Управління Праці, дійде до висновку, що мета реєстрації заяви не відповідає цілям щодо працевлаштування робітника-іноземця. Робота на підставі заяви, внесеній реєстр, може здійснюватися протягом шести місяців протягом наступних 12 місяців.
  • Передбачається обов’язок інформування про обставини прийняття на роботу іноземця, щоб надати можливість районному управлінню праці  та контролюючим інстанціям здійснювати  контроль за цільовим використанням заяви а також перевіряти періоди роботи іноземців. Крім того, працедавець, який планує прийняти на  роботу іноземця і реєструє відповідну заяву у Державному Управлінні Праці, буде зобов’язаний надати інформацію щодо того, приступив чи не приступив іноземець до роботи.

Вищезазначені зміни, вступають в силу з 1 січня 2018 року. Таким чином, до кінця 2017 працевлаштування іноземних громадян буде проводитися відповідно до існуючих правил. Крім того, до кінця 2018 року, буде діяти перехідний період, тобто, іноземці зможуть до кінця 2018 року, працювати на підставі заяв що були зареєстровані та видані до кінця 2017 року.

к.ю.н. Алла Маєвська


Опубліковано : 28.06.2017 20:15

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман