новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

Ось чому не можна вбивати сороконіжок, навіть якщо ви їх боїтеся

Повідомляє golos-info.com 29.04.2019 19:17

Ось чому не можна вбивати сороконіжок, навіть якщо ви їх боїтеся

Фото з мережі Інтернет

Сороконіжка - це один з найбільш недооцінених героїв боротьби з шкідниками, якого в своєму будинку ми зазвичай зустрічаємо з гучними криками, а не зі словами подяки.

Її страшний вигляд оманливий. Але насправді, ця істота - дуже корисний хижак, який полює на тарганів та термітів - більш небезпечних створінь.

З сороконіжками ми найчастіше стикаємося у вологих підвалах і ванних кімнатах. Деякі можуть все життя жити в приміщеннях, а інші влітку знаходяться на відкритому повітрі, полюючи на личинок та павуків, а з настанням холодів перебираються всередину.

Хоча цих хижаків і називають сороконіжка, у них тільки 30 ніг. Передні дві лапи у вигляді іклів з отрутою служать для того, щоб полювати на комах. Але не турбуйтеся, ці ікла занадто слабкі, щоб проколоти шкіру людини. Решта лап дозволяють їм пересуватися на максимальній швидкості і ловити своїх жертв, використовуючи тактику, яка називається ласо, при якій сороконіжка пов'язує свою здобич масою довгих ніг. Також досить дивне видовище, коли сороконіжки самі стикаються з погрозами, вони можуть самостійно ампутувати собі ноги, щоб втікти від хижаків.

Розмір сороконіжки становить 2-5 см, а середня тривалість життя - від 3 до 7 років. Вони мають жовтувато-сіре забарвлення з темними смужками, які йдуть уздовж тіла.

Завдяки своєму доброму апетиту, всього одна сороконіжка здатна знищити вражаючу кількість шкідливих комах. В її раціоні присутні павуки, мурахи, клопи та таргани. Так що, коли наступного разу побачите в своєму будинку цю істоту, не поспішайте від неї позбавлятися.

Джерело


Опубліковано : 29.04.2019 19:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман