новини ровесника

1
Ігор Побер наступає на п’яти двом лідерам парламентської гонки

2
«Реваншистів зупинять лише ті, хто має досвід», — Володимир В’ятрович

3
Поки батьки займалися своїми справами: поїзд збив 3-річну дитину

4
Подача заяв в університети: все, що потрібно знати

5
Володимир Іванишин: Маю чіткий план щодо підняття пенсій і зарплат

6
Величезна помилка: Комаровський зруйнував міф про небезпечне захворювання

7
Ігор Побер: Ми маємо допомагати захисникам фінансово, але скасовувати парад в їхню честь теж не варто

8
Любов і присяга: п'ять десантників покликали заміж своїх дівчат (Яскраве відео)

9
Хотіла зробити селфі: нові подробиці звірячого згвалтування 19-річної дівчини

10
З’їзд Аграрної партії обрав Михайла Поплавського лідером партії

Реформа садочків по-львівськи: на відміну від Тернополя, у Львові «іногородніх» дітей виставлять з дитячих садків

Повідомляє Бізнес Компаньйон Тернопіль 14.09.2018 16:17

Реформа садочків по-львівськи: на відміну від Тернополя, у Львові «іногородніх» дітей виставлять з дитячих садків

Фото з мережі Інтернет

У той час, як у Тернополі ситуація з навчанням «іногородніх» дітей у дитячих садках міста йде до свого вирішення, у сусідньому Львові розгортається справжній скандал. Мерія Тернополя майже 2 роки вела переговори з керівництвом навколоміських об’єднаних територіальних громад та Тернопільським районом щодо міжбюджетних трансферів, натомість мерія Львова вирішила «різати по живому».

У Львові «ріжуть по живому»

Перед початком навчального року в управлінні освіті міської ради Львова повідомили, що з вересня всі діти, що живуть за межами Львова і ходять у міські садочки, будуть позбавлені права на навчання. Єдине виключення стосуватиметься ОТГ, які встигнуть заключити договір з Львівською міськрадою про плату за «своїх» дітей. Однак, як показує приклад Тернополя, так швидко, буквально за місяць, заключити договори нереально.

Станом на 1 червня цього року у закладах дошкільної освіти Львова навчається 781 дитина, яка зареєстрована поза межами міста. З нового навчального року вони всі опиняться на вулиці.

 

Чому так сталося?

Влада Львова знайшла виправдання. Перша причина. Станом на 1 вересня 2018 року Для понад тисячі дітей зі Львова не знайшлося місце у місцевих дитсадках. І для того, щоб дати місця львів’янам, треба виставити іногородніх. Дошкільні заклади Львова приймуть 7800 дітей цьогоріч, при загальній потребі – 9300 місць. Про це у коментарі повідомила начальниця управління освіти міста Зоряна Довганик.

 

Друга причина - рекомендації Міністерства освіти приймати в першу чергу місцевих дітей і нова редакція закону про Бюджетний кодекс, яка фактично запровадила в Україні формулу, коли гроші прив’язані до дитини.

Однак, львівські активісти та батьки іногородніх дітей відкрито заявляють про злочинну недбалість львівської влади. Адже про відповідні зміни було відомо ще з початку 2017 року. Але мерія Львова більше двох років нічого не зробила, щоб заключити договори про міжбюджетні трансфери на дітей з місцевими ОТГ. І як добрий приклад вказують на Тернопіль.

 

Добрий приклад Тернополя


У нашому місті проблему навчання іногородніх дітей у дитячих садочках Тернополя почали вирішувати ще з початку 2017 року. Вирішувати за принципом – це проблема міжбюджетних стосунків Тернополя з одного боку та ОТГ області та Тернопільського району з іншого. Людей ці проблеми не мають стосуватися. 
Переговори ініціював міський голова Тернополя Сергій Надал. Міська рада кілька разів відтерміновувала введення оплати, щоб батьки, які постійно проживають у Тернополі, мали змогу зареєструватися у місті, а громади могли у законному порядку укласти угоди. 

 

Зрештою, на сьогоднішній день проблема потроху вирішується. Зокрема, згідно угоди укладеної між Тернополем і Тернопільським районом, до міського бюджету мають перерахувати приблизно 1,9 млн грн. Тернопільський район таким чином «платить» за ті села, які ще не створили об’єднаної територіальної громади і перебувають на утриманні районного бюджету. Більшість новостворених ОТГ навколо Тернополя, як і Тернопільський район, уклали відповідні договори з містом. 

 

Таким чином, на прикладі Львова та Тернополя ми бачимо, як може по-різному вирішуватися бюджетна проблема. З одного боку бачимо популістський підхід, де мерія Львова людей ставиться перед фактом в останній момент: забирайте дітей з садочків міста або «вибивайте» гроші у своїх ОТГ. З іншого боку – системне та довге вирішення проблеми. Важкі переговори керівництва Тернополя з місцевими ОТГ, щоб примусити їх виконати закон. Але найголовніше – у Тернополі проблема вирішена ще до початку нового навчального сезону без шкоди для дітей.

Іван Возний


Опубліковано : 14.09.2018 16:17

Переглядів 438

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини