Українські виші отримали безкоштовний доступ до міжнародних наукових баз даних

Повідомляє studway.com.ua 09.11.2018 16:17

Українські виші отримали безкоштовний доступ до міжнародних наукових баз даних

Фото з мережі Інтернет

У 2018 році МОН надало доступ 135 навчальним закладам до міжнародних наукових баз даних Scopus і Web of Science за державні кошти.

До переліку потрапили виші з усіх регіонів країни. Здебільшого доступ буде у закладах, розміщених не тільки в обласних центрах, а і в районних: у Мукачево, Краматорську, Бердянську, Глухові, Кам’янець-Подільському й Умані.

За словами очільника директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, українські науковці вп’ятеро частіше користуються Scopus і Web of Science після того, як їх зробили безкоштовними.

Також він наголосив, що установи зобов’язані надавати доступ у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім охочим незалежно від того, які установи й заклади вони представляють.

Крім того Чеберкус анонсував, що наступного року МОН планує забезпечити передплату установам підпорядкованих НАН, галузевим академіям, МОЗ, МВС і Міноборони.

У минулого рокуі підключення до Scopus отримали 67 університетів, а до Web of Science — 64.

Scopus — бібліографічна і реферативна база даних ті інструмент для відстежування цитування статей, опублікованих у наукових виданнях.

Web of Science — платформа для розміщення наукової літератури і патентів. База охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.


Опубліковано : 09.11.2018 16:17

Переглядів 62

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: