В Чорнобилі знову збудують електростанції

Повідомляє news.finance.ua 29.09.2018 18:17

В Чорнобилі знову збудують електростанції

Фото з мережі Інтернет

Майданчиком для розвитку відновлюваної енергетики у Чорнобилі слугуватиме територія спеціального промислового використання. У майбутньому там планують розміщувати і дата-центри.

Про це заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук.

У Чорнобилі вже працює одна сонячна електростанція потужністю 1 МВт, ще одна (потужністю 1,5 МВт) будується. Також в оренду здали осушену частину ставка охолоджувача, де інвестор готує проект з будівництва сонячної електростанції. Розглядається й питання створення вітроелектростанцій.

«Зараз одне з рішень про надання згоди на розробку землеустрою під вітрові електростанції перебуває у Секретаріаті Кабінету міністрів. Там український інвестор, – зазначив голова ДАЗВ. – Якщо говорити про іноземних інвесторів, то «сонячним» проектом займаються французи. Також є певний інтерес із боку американців, обережна зацікавленість – з боку японців».

Агентство намагається розвивати ще один напрям: розміщення дата-центрів на майданчику ЧАЕС. Перевагами для цього є стабільне енергопостачання та наявність великої кількості вільних об’єктів і площ. Крім того, відстань від столиці до Чорнобиля порівняно не велика, станція під належним контролем і захистом. Переговори щодо спорудження таких об’єктів ведуться, однак поки що не мають результатів.


Опубліковано : 29.09.2018 18:17

Переглядів 1945

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: