Як треба підвищувати зарплати в Україні

Повідомляє Актуально сьогодні 17.05.2018 07:23

Як треба підвищувати зарплати в Україні

Фото з мережі Інтернет

Уряд відмовився від запланованого в бюджеті підвищення мінімальної зарплати, посилаючись на тяжкий економічний стан країни. В той же час зростання ряду комунальних та транспортних тарифів відтерміновано не було.

Про це в ході прес-конференції розповів юрист, активіст “Соціального руху” Віталій Дудін.

За його словами, насправді піднімати зарплату можна. Її нинішній низький рівень – наслідок неефективності бізнесу або спроба обману, коли реальні прибутки приховуються через офшорні чи інші схеми.

У нас зарплата на такому ж рівні, як у держав зі значно меншим рівнем ВВП – Індія, Сьєрра-Леоне, Молдова. У Британії хочуть отримувати 10 фунтів за годину. Таким чином, при 10-годинному робочому дні британець заробить місячну українську мінімальну зарплату (3539 грн), – зазначив юрист.

За його словами, для зменшення трудової міграції потрібно переймати стандарти країн, куди українці їдуть працювати. Так, в Польщі є мінімальна ставка оплата навіть для роботи за трудовим договором, а в Литві мінімальну зарплату можна платити тільки за некваліфіковану працю, а, скажімо, айтішникам і менеджерам не можна. У цьому плані також корисним буде впровадження галузевої “мінімалки”.

Зарплати підвищують протести, а не уряд з турботи про економіку. У цьому контексті важливими є протести у Кривому Розі, де шахтарі вимагають зарплати в 1000 євро, – зазначив активіст.


Опубліковано : 17.05.2018 07:23

Переглядів 851

Новини Бізнес Компаньйон

Погода
Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер: