новини ровесника

1
Заробітчанам розповіли, як не потрапити до рук шахраїв

2
Під Харковом вертоліт влаштував небезпечні маневри на людному пляжі: відео обурило мережу

3
Долар може бути і по 50: економіст зробив шокуючий прогноз

4
Директори шкіл оригінально привітали випускників (Відео)

5
Як вибрати найсолодший і найсоковитіший кавун: точний і простий метод

6
В Україні з'являться нові державні свята: коли будемо відзначати

7
Мешканець Луганська показав, як у 2014 році бойовики обстрілювали місто: важливе свідчення

8
Кличко допомагає легендарному боксерові повернуться на ринг: відео з тренування

9
Понад 23 тисячі випускників провалили ЗНО з української мови та історії

10
Чемпіонка з боксу кардинально змінює життя: йде служити в поліцію

Платять більше, ніж у Польщі: умови праці та заробітки в Фінляндії

Повідомляє ТерМедіа 14.07.2020 18:17

Платять більше, ніж у Польщі: умови праці та заробітки в Фінляндії

Фото з мережі Інтернет

Українці обирають Фінляндію, тому що там більше платять.

Цього року Міграційна служба Фінляндії видала 8,7 тисячі дозволів (сертифікатів) на сезонну роботу. При цьому найбільше таких дозволів видали українцям. Зараз у розпалі збір полуниці, а лісові ягоди почнуть збирати до кінця липня.

Наталія Гоцман з Івано-Франківської області розповіла, що документи оформила ще в лютому. У неї є біометричний паспорт і потрібно було тільки отримати сертифікат, який підтверджує мету поїздки. Про це повідомляє “Газета Експрес”.

Жінка вилетіла у Фінляндію з Польщі в другій половині червня. Роботодавець також оформив для неї дозвіл на перетин кордону.

Без знання англійської або фінської мови самому важко знайти подібну роботу, тому багато українців звертаються до агентств, які набирають людей на сезонну роботу. Але взагалі можна обійтися без посередників.

Що ж стосується умов праці, то зміна може бути від 10 до 16 робочих годин у полі. За житло необхідно заплатити за добу 4-6 євро. Гроші роботодавець вираховує із зарплати. За їжу необхідно віддати від 50 до 80 євро на місяць.

Заробіток залежить від результатів роботи. За день комусь вдається зібрати лише 40 кілограмів полуниці, а хтось може і 80. В середньому за 1 кілограм полуниці платять 1 євро, а за кілограм малини – 2 євро.

У найгірший сезон українці заробляють 700-800 євро. Загалом на сезонні роботи у Фінляндії виїжджають близько 15 тисяч українців. Але в цьому році тільки 9 тисяч осіб. У Фінляндії не дуже велика потреба в сезонних працівниках.

При цьому, щоб влаштуватися на будівництво, необхідно отримати робочу візу, а це не просто. У Фінляндію їдуть працювати люди з країн, які входять в ЄС – громадяни Литви, Латвії, Естонії, Польщі, а на збір ягід – найбільше українці, білоруси та росіяни.


Опубліковано : 14.07.2020 18:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман