Щоб шлюб не виявився «з браком»: 5 порад для сімейних пар

Повідомляє www.tenews.org.ua 03.06.2019 16:17

 Щоб шлюб не виявився «з браком»: 5 порад для сімейних пар

Фото з мережі Інтернет

27 квітня ведуча програми новин "Сьогодні" на каналі "Україна" Анна Панова святкує першу річницю шлюбу з Олександром Кам'янцем. З нагоди такої знакової події в молодій сім'ї ведуча поділилася цінними порадами, як зберегти гармонію у відносинах і створити міцний фундамент для сім'ї.

1. Будьте самодостатніми

Анна Панова переконана, що успішний шлюб - це союз двох дорослих і самостійних людей.

Не розумію панянок, які вкладають гроші в нові губи і груди, щоб привабити багатого нареченого. Вкладати гроші потрібно у власну освіту та особистісний ріст. Щоб вийти заміж за принца, потрібно стати принцесою. Дівчина повинна сама заробляти достатньо, а не "заглядати чоловікові в рот". Усвідомлюючи її силу та соціальний статус, чоловік буде ставитися до неї з більшою повагою. Ви пам'ятаєте історії про сім'ї, де чоловіки ображають і навіть б'ють своїх дружин, а ті навіть піти не можуть від тиранів, бо немає куди і жити нема на що? Такого не буде, якщо перш ніж створювати сім'ю, ви самі станете на ноги та зможете в будь-якій ситуації розраховувати на себе каже ведуча.

Європейські соціальні тенденції, на щастя, досягли і України: багато дівчат прагнуть здобути освіту (і не одну), побудувати кар'єру і вже потім, "на рівних" претендувати на вдалу шлюбну партію.

Це і мій особистий досвід: на момент створення сім'ї я вже досягла багато чого в роботі, мала власне житло і соціальні перспективи. На мій погляд, це - поряд з любов'ю - найкращий фундамент для міцних відносин стверджує Анна Панова.

2. Не розслабляйтеся

Помилка багатьох молодих пар - перестати працювати над відносинами, як тільки відлунають весільні марші. Відчуття приходить поволі, непомітно: "А навіщо напружуватися, він/вона від мене вже нікуди не дінеться". На зміну ефектним локонам у молодої дружини приходять засмальцьовані пасма, на місці мужніх "кубиків" у молодого чоловіка з'являється "пивний животик". Зміни можуть торкнутися не тільки зовнішності, але і спілкування: комусь стає лінь поцілувати свою "половинку" при зустрічі та прощанні, хтось забуває про подарунок на важливу річницю...

 

Не розслабляйтеся! Ваш партнер - не ваша власність, і в якийсь момент він може захотіти піти назавжди. Цінуйте відносини та інвестуйте в них.

3. Втихомирюйте гординю

Любов - це здатність поставити іншу людину в центр власного Всесвіту. У цукерково-букетний період це зазвичай відбувається природно і невимушено, а на дрібних "шорсткостях" закохані не зациклюються. Але з часом необхідність враховувати інтереси партнера може викликати серйозну "ломку". "Чому знову я повинна мити посуд? Чому ми повинні їхати на природу з його друзями, якщо я хочу відвідати батьків? Чому його слово має бути останнім?"

 

Подумайте двічі. Можливо, перемога в окремій сімейній суперечці зовсім не є істотною порівняно з глобальним миром у сім'ї. Не дайте гордині зруйнувати ваше взаєморозуміння.

4. Говоріть один з одним

З подивом читаю історії, коли молоде подружжя стикається з труднощами, пов'язаними, наприклад, зі здоров'ям або кар'єрою - і переживають свій біль кожен поодинці. Вони соромляться поділитися переживаннями зі страху бути незрозумілими, здатися слабкими. Особливо це властиво чоловікам: їм ніяково плакати при сторонніх, навіть якщо це - його власна дружина! - говорить Анна Панова.

Здатність обговорювати найінтимніші фізичні або психологічні проблеми - запорука міцної родини. Говоріть один з одним! Нехай у вас не буде заборонених тем!

Крім того, ми з чоловіком час від часу запитуємо один одного: "Що б ти хотів/хотіла поліпшити в наших відносинах? Що я можу зробити краще?". Це дуже допомагає вчасно помічати і лагодити "поломки", - додала ведуча.

5. Будьте вдячними

Коли ви дякуєте Богові або Всесвіту за те, що отримуєте, ви отримуєте ще більше. Так це працює. Те ж саме в стосунках двох. Подяка примножує радість. Подяка за букет квітів або приготовану вечерю - породжує бажання знову і знову дарувати квіти і готувати вечері. Так легко сказати "спасибі тобі", і так багато значать ці слова!

В основі відносин сімейної пари - подяка за те, що ви разом.

Ми з чоловіком дуже часто говоримо один одному: "Спасибі, що ти поруч. Спасибі, що вибираєш мене". Адже правда: бути чи не бути з цією людиною - ми несвідомо вирішуємо кожен день. І яке щастя, коли вибір двох бути разом - збігається, - стверджує Анна Панова.


Опубліковано : 03.06.2019 16:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман